Perttilästä Orimattilan Moottorikerhon uusi puheenjohtaja
-Olen ollut jo muutaman vuoden ikään kuin lähtökuopissa, mutta sopivaa jatkajaa ei ole löytynyt. Nyt sellainen löytyi ja olen luottavaisin mielin, että Perttilän johdolla homma jatkuu hyvällä tasolla, rahastonhoitajana seurassa jatkava Koskela kertoo.
Jo nuorena enduroa Orimattilan Moottorikerhon väreissä ajanut Perttilä piti ajamisesta taukoa pitkään perhekiireiden johdosta. Mies palasi muutama vuosi sitten aktiivisemmin lajin pariin.
-Voidaan sanoa, että Orimattilan Moottorikerho on minulle ihan kotikerho jo 1980-luvulta. Pitkän tauon jälkeen olen ollut nyt pari vuotta hyvinkin aktiivisesti mukana, Perttilä avaa taustaansa.
OSTA KÄYTTÖOIKEUS
Sisältö jota yritit avata on tilaajille. Hanki itsellesi nyt käyttöoikeus tilaamalla Xracing OFFROADPro-lehti.
Lehtitilaus alk. 79,90 € / 7 numeroa
- Xracing OFFROADPron lehdet paperisena ja digitaalisena
- OFFROADPron ja Xracingin aiemmin ilmestyneet numerot digilehtinä
- xracing.fi -verkkopalvelun käyttöoikeus