Vertex mäntä...

Kirjoittaja: Henri Karvonenmitä mieltä olette vertex männistä?? itse olen kuullut että ne olisivat parempia kun wisecon männät. tilasin juuri omaan kawasaki kx 125 -97 sellaisen, enkä oikein tiedä mitä odottaa. laittakaa vapaasti kaikki mielipiteenne!!

Kirjoittaja: Henri Karvonenkun tilaat ni tulee mäntä, männäntappi ja sokat, männäntapin laakeri pitää tilata erikseen..n.15 euroa.

Kirjoittaja: Henri Karvonenmitenkä niin 125 männän hinta on 85 euroa??tilasin itse viime viikon torstaina, ja hinnaksi sanottiin 105 euroa!!

Kirjoittaja: Henri Karvonenjoo mäntä tulikin jo ja hinta oli 85 euroa...ei enää mitään hätää!!

Kirjoittaja: Jukka TahkolaIte ostin tässä aikoja sitten tm80 männän joka sattui olemaan Vertex ja se maksoi 110e!!??

Kirjoittaja: Joni MetsävainioNiin tulleeko mitä mukana ko tillaa Vertexin männän 125..

Kirjoittaja: Henri Karvonenjoo kyllä männät tulevat samalta tehtaalta, koska vertex on wisecon omistuksessa mutta kun itse soitin sumekolle niin joku ukko kehui vertexit maasta taivaaseen...
itse tilasin männän indy oy:ltä, numeroa en nyt muista mutta voin laittaa sen kunhan löydän sen esitteen!!

Kirjoittaja: Henri Karvonenvertex männät maksaa noin pyöreesti 100 euroa, ainakin piikkiseen, muihinkin varmasti hinnat ovat samoissa summissa!!

Kirjoittaja: INDY OYVertexit tuo maahan INDY OY puh:0405819799 ja 097243623. Hinnat esim. 85cc=69,00 125cc=85,00 250cc.=105,00

Kirjoittaja: andrei sibirskiPARHAAT!!!!

Kirjoittaja: HENRI MANUtulee mun käsityksen mukaan samasta tehtaasta molemmat männät

Kirjoittaja: PETRI LEHTO Paljonko noi vertexit maksaa esim 85cc,125,250cc 2t ja 4t ja sit 450cc 4t jos jollain sattuis oleen muistissa? Laatu on ainakin kohdallaan.

Kirjoittaja: TOMI LÄTTIHyviä tuotteita on. Vertexiä myy ainakin www.jokaosa.fi, www.minulle.net, ja indy (en nyt muista yhteystietoja).

Ja luultavasti myös monet muut pyöräkauppiaat kun esim. Kotareissa (ainakin 2-t) on vertexit ensiasennusmäntinä.
Itsellä on tälläkin hetkelle piikin sisässä kyseisen valmistajan mäntä, eikä ole moittimista.