mikä pyörä?

Kirjoittaja: SAMI POHJOLAmikä pyörä kannattaisi hankkia harrastajan käyttöön mieluuten vähän remonttia 125 kuutio 02-04

Kirjoittaja: SIRKKU KANNISTOJoku kysyi samaa ihan vähän aika sitten ja olen edelleen samaa mieltä: ei mitään väliä merkillä, jos varmasti hyvin pidetyn ja vähän ajetun löydät.

Kirjoittaja: Jarmo NiskanenJos välttämättä haluat 125 kuutioisen valitse merkeistä KTM, Honda tai Yamaha. Tuossa ovat paremmuusjärjestyksessä

Kirjoittaja: Anssi LehtinenJos ainut kriteeri on pieni remonttitarve, niin harrastajan kannattaa hankkia Yamaha YZ250 (ei F). Puolikas tarttee männänvaihtoa, alakertaa jne. ehkä puolet siitä mitä piikki. Tosin saatat löytää vielä -02-puolikkaankin, johon ei ole ikinä tehty "mitään" eli se on heti remppakunnossa.