CRF450 punakilpiin?
Kirjoittaja: REIMA ALANKOEli tämmönen pitäisi saada punakilpiin, virtalaitteet ja valot löytyy. Tarviiko pyörässä olla rattilukko, jos pitää miten/mikä halvin ja helpoin ratkaisu.
Pitääkö olla nopeus/matkamittari ja riittääkö joku fillari rimpula??
Äänet: multa löytyy vakio ja akran putkisto, onko joku holkkisydeemi tms. jolla esim. vakiosta saa tarpeeksi hiljaisen (94 dBA?), muuttumatta kuitenkaan aivan nuhapumpuksi. Joillain on kuulemma ollut jotain käyriä ynm. pakoputkenpäässä?
Byrokratia: Mitä papereita tarvitaan punakilpiin? Ilmeisesti maahantuojalta maahantuontitodistus ja jotain tullista. Selailin noita aikaisempia kirjoituksia ja jokaisessa tuntui olevan erilailla. Mikä on käytäntö PKS-seudulla?
Mitkä kaikki paperit pitää olla kilpailun katsastuksessa?
Kiitos jo etukäteen
Rexa
- Kirjaudu tai rekisteröidy kirjoittaaksesi kommentteja
Kirjoittaja: JOUNI ANTTILAMoikka, käyhän katsomassa Racing Club Kaipiainen kotisivut.
www.rck.urli.net/ ja sieltä kohta "usein kysyttyä endurosta" Patjaksen Jouni on tehnyt sinne melko kattavan kuvauksen siitä miten homma toimii.
Kirjoittaja: Mika Pirttikangasmul on 400 yzf punakilpinen ja siinä on hitsattu mopon rattilukko runkoputkessa,ei ole tarkistettu konttorilla toimiiko heh ;) ymmärtänet mitä tarkoitan,ei ole mitään mittareita. maahantuonti ja tullin paperit mukaan.
ja kisapaikalle ainakin toi tullin paperi jossa merkitä punakilpisyydestä.